چهارمین دوره فیلم درمانی (موضوع: رابطه)

توسعه فردی

برگزارکننده
شرکت کنندگان
  • پنجشنبه ۰۵ اسفند ۱۵:۳۰ | ۱۴۰۰

   تاریخ شروع

  • 3 ساعت

   مدت زمان

   • 190,000 تومان
   • 5/5  ظرفیت باقیمانده
   • 472,000 تومان 590,000 تومان
   • 5/5  ظرفیت باقیمانده 20 درصد تخفیف
  • نقشه

   برای مسیریابی کلیک کنید

  یکی از سوالات مهمی که ذهن بشر را درگیر خود کرده است این است که چرا با وجود اینکه مطالعات زیادی در مورد موضوع خاصی انجام داده است و یا پای سخنرانی های متعددی نشسته است، نمی تواند در زمان لازم از موارد آموخته شده استفاده کند!؟

  دانشمندان دریافته اند که به طور کلی اگر اطلاعات جدیدی که وارد حافظه می شوند، هیجانات کافی در هنگام ثبت آنها را به دنبال نداشته باشند، احتمال اینکه در حافظه ما بمانند بسیار اندک است. از این رو یکی از توصیه های مهم این است که مطالب را به صورت تصویری به حافظه بسپاریم تا امکان کاربرد آنها در زمان مناسب بیشتر شود. در مسایل مربوط به زندگی و مباحث روانشناختی و تربیتی نیز این موضوع کاملا صدق می کند.

  سالهاست که سینما دیگر یک ابزار تفریحی صرف به شمار نمی آید و فیلمهایی بیشتر مورد توجه منتقدین قرار می گیرند که بار معنایی و آموزشی زیادی در جهت بهزیستی مردم دنیا به همراه داشته باشند.

  از این رو مدتهاست که روانشناسان برای استفاده بیشتر علاقمندان از مطالب آموزشی در گروه درمانی، آنها را با صحنه های فیلمهای سینمایی که سرشار از مطالب آموزشی و هیجانات آمیخته با آن می باشد، همراه می کنند که عنوان ((فیلم درمانی)) را به خود اختصاص داده است.


  زمانی که ما بر سر دو راهی های تصمیم گیری قرار می گیریم نیاز به یک راهنما داریم. اگر این دو راهی ها در یک فیلم سینمایی به ما نشان داده شود، به صورت ناخودآگاه خود را به جای هنرپیشه اصلی فیلم قرار می دهیم و یک نوع همزادپنداری میان او و ما شکل می گیرد. گویی که قهرمان فیلم ما هستیم و بایستی انتهای داستان آن را رقم بزنیم. به همین جهت از آنجایی که فیلم نتیجه انتخاب احتمالی ما را نشان می دهد- امکانی که در دنیای واقعی زندگی بدون تجربه کردن و جود ندارد-این موضوع کمک می کند که در شرایط مشابه بهترین تصمیم را بگیریم. به بیان دیگر از قول برگزار کننده این کارگاه:

  ((نمایش و تحلیل روانشناختی فیلم از آن جهت که می تواند روابط و اتفاقات گذشته، امروز و آینده شما را منعکس کند، می تواند موجب پیشگیری از اشتباهات آتی شما نیز بشود و از آنجایی که پیشگیری همواره بهتر از درمان است، از این طریق، شما بهترین درمان را پیش روی خود خواهید داشت.))

  با توجه به توضیحات عنوان شده، بابک ساسانی، دارای تحصیلات دکتری در رشته روانشناسی، مدرس، پژوهشگر و مشاور خانواده با سابقه برگزاری چندین دوره موفق فیلم درمانی (M.T) در کنار شماست تا بتوانیم با هم در این دوره ها علاوه بر تماشای کامل فیلم منتخب شرکت کنندگان، به بحث گروهی و تخصصی روانشناختی در مورد آن بپردازیم و در کنار هم ساعات مفیدی را سپری کنیم


  بصورت حضوری و آنلاین


  مباحثی که در این دوره ها بحث می شود:

  -چگونه موفق به برقراری یک رابطه دوستی و احساسی شویم؟

  -چگونه ضعفهای رابطه خود را شناسایی کنیم و روابطمان را بهبود ببخشیم؟

  -چگونه ترس از خیانت را برای همیشه از بین ببریم؟

  -ارتباط با این اشخاص ممنوع!

  و...

  منتظر حضور سبز شما هستیم :)  #فیلم #سینما #روان #روانشناسی #سلامت #رابطه #زناشویی #خانواده #درمان #جنسی #دوستی #خیانت #عشق #سکس

  برای ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. برای ورود کلیک کنید.