جواب سؤال های شما اینجاست

شما میتونید جواب سؤال های خودتون رو بر اساس اینکه مربوط به ایونت های حضوری یا ایونت های آنلاین هستند، در قسمت مربوط بهشون پیدا کنید.

کلمه مارکوشیال از دو کلمه مارکو پولو و سوشیال اقتباس و معنای درونی آن، کمک به ساخت جامعه ای از افراد مشتاق و علاقه مند به کشف چیزهای جدید میباشد. در واقع فلسفه مارکوشیال احیای زندگی اجتماعی و ترغیب جامعه به استفاده کمتر از فضای مجازی و ارتقاء ارتباط واقعی بین افراد جامعه میباشد.

پلتفرم مارکوشیال در حقیقت مجموعه ای از سرویس ها است که وظیفه آنها ایجاد بستری سالم برای ثبت ایونت توسط افراد و کمک به کاربران برای یافتن اتفاق ها و ایونت های مورد علاقه شان و ساده سازی این فرایند برای افراد جامعه میباشد.

مارکوشیال این قابلیت رو به افراد میده که در یک فرایند ساده ایونت های خود رو در پلتفرم مارکوشیال ثبت کنند. سپس دیگر کاربران میتوانند ایونت های مختلف را هم بر روی نقشه و هم در صفحه ایونت ها مشاهده کرده و در صورت تمایل در آن شرکت کنند. کاربران در مارکوشیال میتوانند موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنند تا تنها ایونت های مورد علاقه خود را ببینند و نیازی به جستجو در میان تمام ایونت ها نداشته باشند. همچنین دسته بندی موضوعی ایونت ها و تگ ها در هنگام ساخت ایونت ها تعیین میشود و کاربران میتوانند با استفاده از فیلتر های جستجوی مارکوشیال، تنها ایونت های دارای یک تگ خاص یا یک دسته بندی موضوعی مشخص را مشاهده کنند. هر فردی میتواند پروفایل مختص به خود را داشته باشد و افرادی را دنبال کند تا از اتفاق های در جریان آن پروفایل بی خبر نماند. افراد میتواند به پروفایل ها اعتبار ببخشند و رزومه ای از تمامی ایونت های برگزار شده را توسط شخص مورد نظر ببینند.

مارکوشیال به علت پلتفرم بودن نیازمند مجور خاصی نیست ولیکن مجوزهای اینماد و ساماندهی را دارد.

مارکوشیال بطور کلی دارای قابلیت های بسیار بالاتری نسبت به دیگر سرویس های میزبانی ایونت است بطوریکه با توجه به سطح امکانات سرویس های دیگر، رقیب مستقیمی برای او وجود ندارد. مزایایی از قبیل:

نمایش تمام ایونت ها روی و نقشه و قابلیت مشاهده ایونت های اطراف خود یا ایونت های یک مکان خاص بر روی نقشه.

قابلیت انتخاب موضوعات مورد علاقه و تنها مشاهده ی ایونت هایی که دارای آن موضوعات میباشند.

قابلیت دنبال کردن افراد که این امکان را شما میدهد که برنامه گذاران مورد علاقه و دیگر دوستان خود را دنبال کنید و به این شکل از ایونت های بعدی آنها باخبر شوید.

قابلیت چت یا پیام رسان داخلی مارکوشیال که به شما این امکان را میدهد که با دیگر کاربران گفتگو کنید. برای مثال با دوستان خود یا دیگران برای شرکت در یک ایونت برنامه ریزی و هماهنگی انجام دهید، و یا سوالاتی را درباره یک ایونت از برنامه گذار آن ایونت بپرسید و در طی تمام این مراحل، نیازی به ارائه شماره تلفن خود به دیگران و یا دانستن شماره تلفن دیگران نخواهید داشت.

قابلیت پروفایل های تایید شده که در واقع یک فرایند احراز هویت میباشد که با انجام آن یک علامت تیک آبی در کنار اسم کاربران نمایان میشود که نشان دهنده اطلاع دقیق مارکوشیال از صحیح بودن هویت کاربر است. انجام این فرایند باعث میشود که دیگر کاربران از بابت واقعی بودن هویت کاربر اطمینان خاطر داشته باشند. همچنین به دلیل تمایل کاربران به انتخاب ایونت هایی که توسط کاربران تعیین هویت شده ایجاد شده است، انجام این فرایند توسط برگزار کننده ایونت باعث میشود تا شرکت کنندگان بیشتری آن را انتخاب کنند.

ساخت ایونت در مارکوشیال طی یک فرایند ساده صورت میپذیرد. برای ساخت ایونت ابتدا باید در مارکوشیال ثبت نام کنید. سپس با انتخاب دکمه "ایونت جدید" وارد صفحه ساخت ایونت شوید. مراحل کار بسیار ساده است و با وارد نمودن عنوان ایونت، موضوع ایونت، توضیحات درباره ایونت، وارد کردن تگ های مرتبط با ایونت، تاریخ آغاز و پایان و مهلت ثبت نام، وارد کردن آدرس نوشتاری و انتخاب محل برگزاری ایونت روی نقشه، انتخاب رایگان یا پولی بودن رویداد و تعریف یک یا چند نوع بلیط با قیمت های متفاوت و تعیین حداکثر ظرفیت برای هرکدام در صورت پولی بودن ایونت، ایجاد تخفیف، و در انتها تعیین نحوه اطلاع رسانی به دیگران انجام میپذیرد. سپس با بررسی رویداد و دریافت تایید توسط تیم بررسی مارکوشیال ایونت شما در مارکوشیال منتشر میشود.

خیر. مارکوشیال خود برگزار کننده ایونت نیست و صرفاً بستری مناسب را برای برنامه گذاران فراهم میکند تا ایونت های خود را ثبت و در معرض دید کاربران قرار دهند و کاربران نیز بتوانند به راحتی ایونت های مورد علاقه خود را پیدا کنند، دوستان و برنامه گذاران مورد علاقه خود را دنبال کنند و از ایونت های آنها با خبر شوند.

ثبت ایونت در مارکوشیال کاملاً رایگان است و هیچ هزینه ای بابت ساخت ایونت ها از کاربران دریافت نمیشود. در واقع ساخت هر دو نوع ایونت رایگان و پولی، بصورت رایگان انجام میشوند. اما در ایونت های پولی به ازای هر پرداخت به منظور تهیه بلیط ۳ درصد از مبلغ بلیط + ۱۰۰۰ تومان به عنوان کارمزد کسر میشود.

خیر. هیچ هزینه ای برای شرکت در ایونت های رایگان دریافت نمیشود.

در ایونت های پولی، کارمزد مارکوشیال از هر بلیط فروخته شده، ۳ درصد از مبلغ بلیط + ۱۰۰۰ تومان به ازای هر پرداخت خواهد بود.

در مارکوشیال محدودیتی در ثبت رویداد وجود ندارد، ولی انتشار ایونت ها پس از تایید تیم بررسی مارکوشیال انجام میپذیرد. تمامی ایونت ها در که در چهارچوب قوانین و عرف جامعه ایران قرار دارند در مارکوشیال قابل انتشار هستند.

سقف قیمتی برای بلیط ایونت ها در مارکوشیال وجود ندارد و انواع ایونت ها با انواع بازه های قیمتی امکان کار با مارکوشیال را داشته باشند.

همه افراد حقیقی و حقوقی میتوانند ایونت های خود در مارکوشیال ثبت کنند و تنها پیش نیاز لازم، انجام فرایند احراز هویت مارکوشیال است.

تمامی کسانی که در مارکوشیال ثبت نام کرده اند.

قابلیت اطلاع رسانی مارکوشیال امکانات متنوعی را در اختیار شما قرار میدهد و موضوعات مختلفی را به شما اطلاع میدهد. همچنین شما میتوانید در قسمت تنظیمات کاربری خود موضوعاتی را که می خواهید بابت آنها اطلاع رسانی دریافت کنید را ویرایش کنید. قابلیت اطلاع رسانی هم بصورت پیامک از نوع اعتبار سنجی و هم بصورت نوتیفیکیشن وب و اپلیکیشن در مارکوشیال وجود دارد.

دفترچه تلفن مارکوشیال این قابلیت را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید شماره تلفن مخاطبین خود را در آن وارد کنید تا در هنگام ساخت ایونت های خود بتوانید برای آنها نیز پیامک اطلاع رسانی به همراه لینک ایونت خود ارسال کنید. بدین ترتیب میتوانید به دنبال کنندگان مارکوشیالی خود محدود نباشید و ایونت خود را به تمام مخاطبین خود اطلاع دهید.

بطور کلی ایونت های مارکوشیال به دو دسته رایگان و پولی تقسیم می شنود.

ایونت های پولی ایونت هایی هستند که برگزار کننده آنها از شرکت کنندگان برای شرکت در آن ایونت ها هزینه دریافت میکند. در این رویداد ها برنامه گذار هزینه شرکت در ایونت خود را در قالب بلیط یا حتی چند نوع بلیط با قیمت های متفاوت تعریف میکند و کاربران برای شرکت در رویداد با انتخاب کردن بلیط مورد نظر خود، وارد صفحه پرداخت میشوند و پس از انجام پرداخت وارد لیست شرکت کنندگان آن ایونت میشوند.

ایونت های رایگان ایونت هایی هستند که سازنده آنها هیچ هزینه ای را بابت شرکت در ایونت خود از شرکت کنندگان دریافت نمی کند و شرکت در آنها برای دیگران کاملاً رایگان است.

در اینجا مواردی را که به شما در جذب بیشتر مخاطبین کمک میکنند را مطرح میکنیم:

انتخاب عکس، عنوان و توضیحات گویا و جذاب برای ایونت ها.

احراز هویت حساب کاربری خود.

عکس پروفایل حقیقی.

تکمیل بودن اطلاعات حساب کاربری.

انجام و حفظ تعامل مناسب با کاربران در قبل، هنگام، و پس از ایونت.

برخورد مناسب و اجرای کامل و درست ایونت ها.

تلاش برای کسب دیدگاه های مثبت از طرف کاربران.

استفاده از تگ های مناسب در زمان ساخت ایونت.

پس از ثبت ایونت تیم بررسی مارکوشیال ایونت شما را بررسی میکند و در صورت همسو بودن با قوانین مارکوشیال، ایونت شما بصورت عمومی در مارکوشیال انتشار می یابد. در غیر این صورت نقوص ایونت به اطلاع شما رسانده میشود و در صورت اصلاح موارد ذکر شده در مارکوشیال انتشار می یابد.

فرایند بررسی ایونت ها در مارکوشیال معمولاً بین ۵ دقیقه تا دو ساعت پس از ثبت ایونت انجام می پذیرد.

هر مطلبی که خلاف عرف و قوانین حاکم بر جامعه نباشد.

خیر. شما برای جستجوی ایونت ها و کاربران مارکوشیال و دیدن ایونت ها، خواندن مشخصات آنها، و دیدن پروفایل کاربران به همراه مشخصات، توضیحات، دیدگاه ها و ایونت های آنها نیازی به ثبت نام ندارید.
اما به منظور فعالیت و برای مواردی از جمله شرکت در ایونت، ساخت ایونت، دنبال کردن کاربران، پیام دادن به کاربران، و ثبت دیدگاه برای آنها نیاز به ثبت نام در مارکوشیال خواهید داشت.
در ضمن شما میتواند از طریق اپلیکیشن این کار را نیز انجام دهید.

محدودیتی برای تعداد ثبت ایونت در مارکوشیال برای کاربران وجود ندارد.

دفتر مرکزی مارکوشیال در شهر تهران قرار دارد و به زودی نمایندگی های آن در شهرهای اصلی راه اندازی خواهد شد. اما سرویس دهی مارکوشیال محدود به شهر خاصی نیست و در تمام ایران امکان کار با مارکوشیال وجود دارد.

در صورت تشخیص وجود مغایرت ایونت ثبت شده با قوانین مارکوشیال در فرایند بررسی، علت عدم تایید نیز توسط تیم بررسی به شما ابلاغ می شود که با اصلاح آن موارد میتوانید دوباره ایونت خود را جهت بررسی ثبت کنید.
همچنین با مطالعه قوانین مارکوشیال میتوانید از بوجود آمدن این موارد جلوگیری کنید.

این قابلیت برای کاربران هنوز قرار داده نشده است.

بله. امکان ویرایش اطلاعات ایونت وجود دارد.

در صورت برگزار نشدن ایونت، هزینه پرداخت شده توسط کاربران از مارکوشیال به آنها بازگردانده می شود. در این حین کارمزد کارکوشیال نیز به عنوان بدهکاری در کیف پول برنامه گذار لحاظ خواهد شد.

خیر، شما نمی توانید با پروفایل کاربری خود ایونتی را بنام کاربر دیگری ثبت کنید.

طبق روال عادی مارکوشیال، تسویه حساب با برنامه گذار ظرف 48 ساعت پس از برگزاری ایونت به حساب برنامه گذار واریز میشود. دلیل این فرایند اطمینان پیدا کردن مارکوشیال از برگزار ی کامل ایونت است.
البته در موارد خاص در صورتی که ایونتی شرایط تسویه حساب متفاوتی را طلب کند، برنامه گذار می تواند این مساله را با تیم پشتیبانی مارکوشیال مطرح کند تا در صورت تایید مارکوشیال، روش تسویه حساب متفاوتی مدنظر قرار گیرد.

خیر. طبق روال فعلی همچین امکانی بصورت پیش فرض وجود ندارد.

پس از تکمیل ظرفیت تعیین شده گزینه شرکت در ایونت برای کاربران غیر فعال شده و دیگر امکان ثبت نام در ایونت وجود نخواهد داشت.

از آنجا که ارتباط و تعامل بین انسانها به شناخت و اعتماد حداقلی بین طرفین نیاز دارد، شما به هر میزان که اطلاعات کامل تری از خود در اختیار دیگران بگذارید، به شناخت بهتر خود توسط دیگران و آشنا شدن با افراد بیشتر کمک میکنید. توضیحاتی که شما درباره خود در پروفایل خود ثبت میکنید و همچنین ارائه پروفایل خود در دیگر شبکه های اجتماعی، همگی به شناخت بهتر دیگران از شما کمک می کند و این شما هستید که تعیین میکنید که چه اطلاعاتی را از خودتان در اختیار دیگران قرار دهید.
همچنین شماره تلفن و ایمیل شما بمنظور ثبت نام شما و ارتباط مارکوشیال با شما دریافت میشود و در اختیار کاربران دیگر قرار نخواهند گرفت.

اپلیکیشن مارکوشیال بدلیل طراحی رابط کاربری متفاوت و مخصوص به موبایل و سرعت اجرای بالاتر نسبت به محیط وب به شما کمک میکند که با سرعت و سهولت بیشتری به مارکوشیال دسترسی داشته باشید.
برای دریافت اپلیکیشن میتوانید در وبسایت مارکوشیال با مراجعه به صفحه نصب برنامه و انجام توضیحات آن، اپلیکیشن مارکوشیال را دریافت کنید و یا آن را از اپلیکیشن استور های ایرانی و خارجی دریافت کنید.

امکان ثبت ایونت های خصوصی در مارکوشیال وجود ندارد و ایونت ثبت شده شما برای همگان قابل نمایش است. اما مارکوشیال این امکان را در اختیار شما قرار میدهد تا در هنگام ساخت ایونت تعیین کنید تا شرکت داده شدن افراد در ایونت شما پس از تایید شما صورت بپذیرد.
یعنی کاربرانی که مایل به شرکت در ایونت شما هستند با انتخاب گزینه درخواست ورود، وارد لیست درخواست میشوند و در صورت تایید شما فرایند ثبت نام آنها تکمیل شده و وارد لیست شرکت کنندگان میشوند.
در غیر این صورت اطلاعات حساس از قبیل جزییات آدرس و شماره برگزار کننده به آنها نمایش داده نخواهد شد. بدین شکل میتوانید تنها افراد مدنظر خود را تایید کنید تا ایونت خود را با افراد مدنظر خود برگزار کنید.

ایونت شما بلافاصله پس از ساخته شدن بر روی پلتفرم مارکوشیال قرار نمیگیرد و در ابتدا جهت بررسی در اختیار تیم بررسی مارکوشیال قرار گرفته و در صورت مطابقت با قوانین مارکوشیال بصورت عمومی انتشار می یابد. این فرایند بطور معمول بین نیم ساعت تا 2 ساعت بطول می انجامد و سپس نتیجه از آن توسط اعلان به شما اطلاع داده خواهد شد.

شما برای ایونت خود به یک نوع بلیط محدود نیستید و میتوانید چندین نوع بلیط، هر کدام با قیمت و تعداد ظرفیت متفاوت و حتی دارای تخفیف تولید کنید. همچنین میتوانید کد های تخفیف متفاوتی بسازید و در اختیار دیگران قرار دهید.

در صفحه ایونت خود وارد قسمت ویرایش ایونت شده و در قسمت تیکت ها، ظرفیت تیکت مورد نظر خود را افزایش دهید.

بصورت پیشفرض تا زمان پایان برگزاری ایونت امکان تهیه بلیط و شرکت در ایونت وجود دارد. اما برگزار کننده میتواند مهلت ثبت نام در ایونت را تغییر داده و زمان مد نظر خود را انتخاب کند.

مارکوشیال امکانات متنوعی را برای آشنا کردن کاربران با ایونت شما ارائه میکند. برخی از مهم ترین این موارد بشرح زیر است:

ارسال نوتیفیکیشن و پیامک حاوی لینک ایونت شما برای کسانی که شما را دنبال می کنند.

امکان ارسال پیامک اطلاع رسانی ایونت شما به کسانی که هنوز شما را دنبال نمی کنند و یا عضو مارکوشیال نیستند، از طریق واارد کردن شماره تلفن آنها در قسمت دفترچه تلفن حساب کاربری شما.

اطلاع رسانی ایونت شما به کسانی که ایونت شما در حوضه علاقه مندی های آنها قرار دارد.

نمایش ایونت شما به کاربرانی که یک تگ خاص را جستجو میکنند، در صورتی که ایونت شما نیز دارای همان تگ باشد.

نمایش ایونت شما بر روی نقشه متمرکز مارکوشیال و گوگل مپ.

سئو ایونت شما در زمان ساخت و سطح گسترده وب.

در قسمت ورود به حساب کاربری، روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک کنید و طبق فرایند توضیح داده شده براحتی رمز عبور جدیدی را برای خود انتخاب کنید. همچنین در نسخه وب لینک فراموشی رمز عبور در فوتر قرار داده شده است.

شما به راحتی با وارد شدن به مارکوشیال میتوانید جدید ترین ایونت ها را هم درون لیست ایونت ها و هم بر روی نقشه ببینید، با استفاده از قابلیت جستجو ایونت های مورد علاق خود را پیدا کنید، با استفاده از فیلتر های بازه زمانی، شهرها، و علاقه مندی ها، موضوعاتی که بیشتر دوست دارید را ببینید.
علاوه بر این با دنبال کردن برنامه گذاران مورد علاقه خود میتوانید از طریق نوتیفیکیشن و پیامک از ایونت های آنها باخبر شوید.

به علت امکان آماده سازی محیط نسبت به شرکت کنندگان و حمایت برنامه گذار این قابلیت گنجانده نشده است.

شما میتوانید برنامه گذاران مورد علاقه خود دنبال کنید تا از طریق نوتیفیکیشن و پیامک از ایونت های جدید آنها با خبر شوید. همچنین با انتخاب علاقه مندی های خود در مارکوشیال، به راحتی ایونت های مورد علاقه خود را ازمیان تمامی ایونت ها موجود پیدا کنید.

بله، سیستم پیام رسانی داخلی مارکوشیال این امکان را به برنامه گذار میدهد تا بدون اطلاع از شماره تلفن یا ایمیل شرکت کنندگان با آنها ارتباط برقرار کند.

بله. امکان همکاری با مارکوشیال در قالب برنامه "سرویس دهندگان" و همچنین همکاری عمیق تر با برنامه گذاران بزرگ وجود دارد. همچنین راه های ارتباطی در صفحه ارتباط با ما قرار گرفته است و شما میتواند از طریق پشتیبانی و ایمیل با ما در ارتباط باشید.

چینش ایونت ها بصورت پیش فرض بر اساس زمان ساخته شدن ایونت ها است و ایونت شما پس از تایید مارکوشیال بر همین اساس در صفحه ایونت ها قرار خواهد گرفت. با این وجود کاربران میتواند این پیشفرض را تغییر دهند.

بله. شما میتوانید ایونتهای خود را به عنوان منتخب در صفحه نخست مارکوشیال در نسخه وب قرار دهید و حتی ایونت های خود را در دسته بندی مورد نظر در اولویت دید عموم قرار دهید.

شما با ورود به صفحه ایونت خود می توانید لیست شرکت کنندگان تا آن زمان را در قسمت شرکت کنندگان مشاهده کنید. همچنین شرکت کردن افراد در قالب نوتیفیکیشن به اطلاع شما خواهد رسید.

امکان ساخت کد تخفیف و ارائه آن به کاربران دلخواه در مارکوشیال وجود دارد. اما امکان خرید گروهی بلیط در حال حاضر وجود ندارد.

بله، شما میتواند به کمک فایل اکسل تمام شماره های مورد نظر خود را به یک کلیک انتقال دهید.

مارکوشیال به منظور افزایش سطح امنیت و فرهنگ پلتفرم مارکوشیال پروسه 'تایید کاربران' را قرار داده تا افراد بتوانند به منظور افزایش سطح اعتماد کاربران اطلاعات پروفایل خود را تایید کنند. در این پروسه هویت افراد مشخص میشود.

احراز هویت پروفایل در تنظیمات پروفایل قابل دسترس بوده و از دو طریق ارسال مدارک هویتی و پرداخت صورت میپذیرد.

بلهَ مارکوشیال قابلیت تکرار ایونت برگزار شده را تنها با یک کلیک به منظور راحتی کاربران قرار داده است.