آموزش آنلاین عکاسی

توسعه فردی

برگزارکننده
شرکت کنندگان
  • دوشنبه ۱۶ خرداد 12:20

   تاریخ شروع

  • 5 ساعت

   مدت زمان

  • یکشنبه ۱۵ خرداد 11:20

   مهلت ثبت نام

   • رایگان
   • 0/10  ظرفیت باقیمانده

  ماجرا از آن جایی شروع شد که به عکاسی علاقه‌مند شدید. آن زمانی که به طور اتفاقی یک دوربین حرفه‌ای را به دست گرفتید، اما از نحوه کار با آن حتی طرز دست گرفتن دوربین را هم نمی‌دانستید. یا شاید از آن زمان که حس کردید برای ثبت خاطرات و به یاد آوردن احساساتی که حالا مدت‌ها از آن گذشته، بهتر است به هنر عکاسی روی آورید. حقیقت این است عکاسی هنری فراتر از سلفی گرفتن‌های اینستاگرامی است.

  اگر طراح، هنرش را روی کاغذ، مجسمه‌ساز روی سفال و نجار روی چوب نشان می‌دهد، عکاس ذوق هنری‌اش را بر روی گیرنده‌های دیجیتال تصویر به نمایش می‌گذارد. عصای دست یک عکاس دوربین اوست که با آن، زمان را با تمام حال و هوایش در دست می‌گیرد.

  زاویه دید عکاسان نسبت به جزئیات و اتفاقات دنیا، زاویه‌ای متفاوت‌تر از افراد عادی است. جدا از اینکه هنر عکاسی به عکاس حس خوبی می‌بخشد، می‌تواند با شکار لحظات، این حس خوب را به دیگران هم ببخشید. یک عکاس با عکس‌هایش، راوی ثانیه‌هایی است که قبلا اتفاق افتاده و حالا تنها اثر باقیمانده از آن، در قاب دوربین اوست.


  قبل از هر چیز باید بگوییم که هر گردی گردو نیست! بله دقیقا منظورمان همان عکاس است که به هر کسی نمی‌توان نسبت داد. عکاسی علم و هنری است که اگرچه شروع راحتی دارد، اما برای عکاس شدن، باید مهارت‌های بزرگتری را یاد بگیرید. قاعدتا به همین خاطر است که به دنبال یاد گرفتن دانش و مهارت عکاسی سراغ دوره‌های آموزش عکاسی آمدید. حرفه‌ای‌ترین دوربین دنیا را که دست‌تان بگیرید، با زدن دکمه اتومات، بهترین عکس‌ها را تحویل‌تان می‌دهد. اما برای اینکه به معنای واقعی یک “عکاس”شوید، باید قادر باشید از تمام قابلیت‌های آن استفاده کنید.

  شاید بگویید این مهارت‌ها را می‌توان به صورت تجربی به دست آورد و به کلاس نیازی ندارد. بله شاید شما باتجربه‌ترین عکاسی باشید که سراغ دارید، اما تا زمانی که هر کسی که می‌نویسد، لزوما نویسنده نیست، چون دانش فنی این کار را ندارد، هر کسی هم که دوربین دارد و عکاسی می‌کند، تا زمانی که دانش و علم عکاسی را نداشته باشد، عکاس محسوب نمی‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید در این حرفه استخوان بترکانید و با هنر دست‌تان، حیرت همه را از تکنیک عکاسی‌تان مسحور کنید، لازم است دوره‌های مربوط به عکاسی را بگذرانید.

  دوره عکاسی در پویا اندیش برای حفظ سلامت هنرجویان عزیز، به صورت آنلاین برگزار می‌شود و به شما کمک می‌کند تا دو مهارت اصلی عکاسی که دانش هنری و مهارت کار کردن با ابزارها است، یاد بگیرید.

  برای ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. برای ورود کلیک کنید.