کتاب سبک شناسی در عکاسی

سرگرمی و تفریحی

برگزارکننده
شرکت کنندگان
  • جمعه ۲۷ خرداد 18:15

   تاریخ شروع

  • 2 ساعت

   مدت زمان

  • جمعه ۲۷ خرداد 17:15

   مهلت ثبت نام

  • رایگان 0/10 ظرفیت باقی مانده

  • توضیحات ایونت

  کتاب سبک شناسی در عکاسی: مفاهیم پایه عکاسی و مراکز اجتماع نوشته‌ی سحر مفیدی و محمدرضا مفید، به صورت کلی بر مفاهیم اولیه عکاسی، سبک‌های مختلف آن و مراکز اجتماعی عکاسان یعنی خانه عکاسان، به صورت کاربردی مطالبی ملزوم، ارائه کرده است، تا هر فرد در هر گروه تخصصی، با مطالعات اولیه این مطالب بتواند به درک مناسب از عکاسی و شیوه‌های عکس‌برداری برسد.

  یکی از مهمترین نیازهای جوامع امروزی، بهره‌مندی از فناوری‌های ارتباطی و بصری به صورت دیجیتال است. مسئله‌ای که با ابزارهای مختلف ارتباطی و برنامه‌های طرح‌ریزی شده و در حال بروزرسانی لحظه‌ای، به اهم واقعیت‌ها و نیازهای اولیه و ثانویه هر فرد در جامعه متصل است. از این بین، تلفن‌های هوشمند همراه، تواسته‌اند نقش بسزایی در ارائه خدمات چند منظوره به مخاطبین خود برداشته، و شاکله‌ی ارتباطات بینابین فردی و جمعی را در کنار خدمات ثانویه و ملزوم، همچون: سیستم ضبط و پخش صوتی، ضبط و پخش فیلم و تصویربرداری و اشتراک گذاری لحظه‌ای تصاویر به همراه ویرایش تصاویر توسط نرم‌افزارهای تخصصی و حرفه‌ای با کارکرد ساده را به همراه آورند.

  تلفن همراه هوشمند امروزه، توانسته است به راحتی نقش یک سیستم ضبط و پخش صوتی و تصویری، دوربین فیلم‌برداری و دوربین عکس‌برداری را ایفاء نماید. مسئله‌ای که شاید بکارگیری لوازم جانبی دیگر را برای افراد غیرملزوم و البته در نگاه عامیانه غیرضروری طلقی نماید و کاهش هزینه‌های اولیه را برای مخاطبین به همراه داشته باشد.

  با این حال، تکنولوژی دوربین‌های عکس‌برداری در تلفن‌های همراه هوشمند که تعداد آن‌ها در هر دستگاه، امروزه از عدد 2 تجاوز می‌کند، با رقابت‌های تکنولوژیکی شرکت‌های بزرگ تولید گوشی‌های هوشمند، در حال بروزرسانی و کیفیتی مثال زدنی در سطح دوربین‌های حرفه‌ای عکاسان با حجمی بسیار کوچک و همیشه در دسترس است. لذا این امر در بخش عمده‌ی مخاطبین که یکی از مهم‌ترین گزینه‌های انتخاب گوشی‌های هوشمند، دارا بودن دوربین‌های با کیفیت و ملزوم نیاز روزانه‌ی آن‌ها است، مصداق نیاز ضروری آن‌ها و علاقه‌مندی به عکس‌برداری به صورت شخصی یا جمعی است، که نوعا، یادآوری خاطره و کاربردی بودن آن در زندگی روزانه با توجه به موجودیت شبکه‌های اجتماعی بصری و نقش اشتراک گذاری تصاویر است.

  با این حال، مخاطبین دوربین‌های عکس‌برداری به نسبت گذشته، کاهش چشم‌گیری پیدا نکرده، بلکه توجه به مخاطبین تخصصی از سوی کمپانی‌های تولید دوربین‌های عکس‌برداری که امروزه همان کمپانی‌ها تولید کننده‌ی دوربین‌های تلفن همراه هوشمند نیز هستند، شده است.

  در این بین آشنا بودن هر فرد در چارچوب، مقدمات اولیه‌ی هر کار و مسئله‌ی تخصصی، بهره‌گیری از مبانی اولیه به صورت تئوری خواهد بود، تا در مسیر بهره‌گیری از تجهیزات کاربردی از جمله: دوربین عکس‌برداری، دچار سردرگمی و ناهماهنگی در شناخت روش‌های اجرایی، اللخصوص در غالب عکاسی به شیوه‌های مختلف نگردد.

  من در این جلسه به خلاصه های مهم این کتاب میپردازم که در کار و‌حرفه مون یعنی عکاسی به شدن کمک کننده هست.

  کابران گرامی در صورتی که با کامپیوتر شخصی یا گوشی آندروید تمایل به ورود به محیط آنلاین را دارید مرورگر کروم ( Chrome ) خود را به‌روزرسانی کرده و با مرورگر کروم ( Chrome ) وارد شوید. در صورتی که با گوشی آیفون قصد ورود دارید، حتما میبایست با مرورگر سافاری ( Safari ) وارد شوید.

  برای ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. برای ورود کلیک کنید.