مافيا براي نوجوانان

گیم

برگزارکننده
شرکت کنندگان
  • جمعه ۱۵ اردیبهشت 19:20

   تاریخ شروع

  • 4 ساعت 39 دقیقه

   مدت زمان

  • پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت 19:20

   مهلت ثبت نام

  • رایگان 9/10 ظرفیت باقی مانده

  • توضیحات ایونت

  قانون اول

  هرچند نفری که باشید هنگام انجام بازی به یک راوی احتیاج دارید، این فرد باید همه بازی را مدیریت کند و جزو اشخاص بی طرف باشد، قبل از انتخاب نقش ها، این فرد را تعیین نمایید.

  قانون دوم

  طبق تعداد افراد بایستی نقش ها میان افراد تقسیم گردد، مثلا شما در یک بازی که 4 نفر در آن حضور دارند، نباید 3 نفر مافیا داشته باشید.

  قانون سوم

  در یک بازی مافیا که 10 نفر عضو دارند، حداقل سه فرد مافیا وجود دارند، در شب نخست از طریق راوی (God) این گروه مافیا با همدیگر آشنا شده و از رول هایی که دارند مطلع خواهند شد، این گروه باید تلاش کنند که مراقب یکدیگر باشند و در طی بازی رول خود و گروهشان را حفظ نمایند راوی

  راوی و یا خدا شخصی است که بازی را مدیریت می کند، در اصل روی فرایند بازی نظارت دارد، افراد را بیدار می کند و از آن ها سوالاتی را درمورد بازی می پرسد، این فرد باید به صورت بی طرف بازی نماید و هیچ اطلاعاتی از اشخاص یا دسته های دیگر را به سایرین انتقال ندهد.

  راوی هر دور بازی را اعلام می نماید و هر شب هم طبق قوانین بازی، یکی از رول ها را بیدار می کند، مثلا از مافیا سوال می کند که امشب هدف شما برای کشتن چه شخصی است؟ و مافیا بدون اینکه صحبتی کند باید با اشاره به طعمه، هدفش را برساند.

  پدر خوانده، قدرتمند ترین شخصیت مافیا

  ممکن است فیلم پدر خوانده از فرانسیس فورد کاپولا را دیده باشید، فیلمی که در مورد قدرتمند ترین شخصیت مافیا تهیه شده است و جزو بهترین فیلم های تاریخ به حساب می آید، در اینجا هم پدر خوانده آن رول را بازی می کند و تصمیم گیرنده آخر است، این شخص دارای قدرت خاصی است و می تواند با زدن یک تیر، هر بازیکنی که دوست دارد را از دور بازی حذف کند.

  رول پدرخوانده از طریق کارآگاه استعلام نمی گردد و در اصل او اگر خوب بازی کند می تواند جزو آخرین افرادی باشد که در بازی حاضر است.

  پس اگر کارکتر پدرخوانده به شما داده شود، وظیفه شما این است که تیم مافیا را مدیریت کنید و با گرفتن مشورت از آن ها، به سوی از میان بردن شهر پیش روی کنید، البته دقت داشته باشید که کارکتر شما برای دیگران لو نرود، حذف پدر خوانده از دور مافیا، باعث به هم زدن توازن قدرت می شود و اثر بدی روی دیگر مافیاهای باقی مانده در بازی خواهد گذاشت.

  تروریست

  تروریست قدرت کمی نسبت به رییس مافیا خواهد داشت و زمانی که کارآگاه استعلام او را می گیرد، کارکتری که دارد معین خواهد شد، البته لازم است بدانید که اگر شهروندان در زمان رای گیری تروریست را از دور بازی حذف نمایند، او خواهد توانست یک بازیکن دیگر را به سلیقه خود از دور بازی حذف کند.

  در اصل اگر شما تروریست باشید و در زمان رای گیری، تصمیم به حذف کردن شما گرفته شد، شما می توانید یکی از افراد بازی را همراه با خود از دور بازی حذف کنید، این کار موجب می شود که این کارکتر خیلی کلیدی باشد و اگر بتواند خود را تا اواسط بازی حفظ کند، کمک زیادی به گروه مافیا کرده است.

  مافیای ساده

  این شخصیت خصوصیت خاصی ندارد و در تصمیمات گروهی هم دارای کمترین اثرگذاری است ولی اگر قادر باشد خودش را به عنوان طعمه به افراد دیگر ثابت نماید و حواس گروه شهر را به خود جلب نماید، می تواند خیلی کلیدی و اثر گذار باشد.

  مذاکره کننده

  مذاکره کننده نقش وکیل مدافع مافیا را دارد، این شخص می تواند یکی از شهروندان را به عضویت گروه خود در آورد، ولی خب چطور این اتفاق رخ می دهد؟ اگر این فرد قصد داشته باشد مذاکره را شروع کند، باید در شب آن را با راوی در مورد آن صحیت کند و پس از اینکه راوی اجازه داد، باید چشم هایش را ببندد و یکی از افراد را گزینش کند، پس از این، به شخص منتخب خبر داده می شود که به دسته مافیا وارد شده است؛ البته تمام کارکتر ها نمی توانند وارد دسته حریف شوند و موارد ویژه ای هم وجود دارد.

  نقش های گروه شهروند

  میان واقعیت و دروغ یک مرز ظریف وجود دارد، اما چه شخصی خواهد توانست این ها را از همدیگر متمایز کند؟ مافیا دقیقا تلاش می کند این مهارت را به افراد یاد دهد و گروه شهروند از گروه مقابل خود در بازی ضعیف تر است که در صورتی که اعتماد میان آن ها رخ ندهد، شهر به نابودی خواهد رفت، به هر حال هر نقشی به شما افتاد، تلاش کنید یک بازی حرفه ای ارائه دهید و تا مراحل آخر زنده بمانید. کارآگاه

  کارآگاه عضوی از گروه شهروندان است و اثر زیادی روی عملکرد بازی دارد، این شخصیت قادر است هر هرشب به یکی از اشخاص ظن بزند و استعلام آن را از روای بگیرد، در اصل شما می توانید هویت افراد را بیابید و اگر فرد باهوشی کنترل این کارکتر را برعهده داشته باشد، حتما به هیجان بازی افزوده خواهد شد.

  دکتر شهر

  دکتر یکی از مهره های مهم بازی در گروه شهروندان است، او دارای قابلیت خاصی است که در طول شب می تواند با حدس درستی که می زند جان یکی از افراد را نجات دهد و در طی بازی هم یک بار می تواند مجددا به بازی بازگردد.

  اگر قرعه این نقش به شما افتاد و راوی در طی شب بیدارتان کرد و گفت که جان یکی از اعضا را نجات دهید، باید حدس بزنید که چه شخصی در این مرحله از طریق مافیا کشته شده است، اگر حدس شما درست باشد و فرد کشته شده را برگزنید، او نجات پیدا می کند و به بازی برمی گردد، اگر هم به غلط به کسی دیگر اشاره کند، قابلیت او فایده ای نخواهد داشت.

  دقت کنید که دکتر یکی از کارکترهایی است که می تواند نقش خود را اعلام کند، البته اینکه دیگر اشخاص باورکنند واقعا کار ساده ای نیست.

  تک تیرانداز

  کاراکتر تک تیرانداز در هر مرحله از شب و با دستوری که به راوی می دهد، می تواند یک تیر به مافیای احتمالی شلیک کند، اگر این کارکتر به یکی از شهروندان تیر اندازی کند، خودش هم از بازی خارج می شود و به شکلی مجازات تیراندازی غلطش را می دهد، اگر هم باشد که از این بهتر نمی شود، در ادامه چند مطلب را جهت بازی کردن بهتر در این نقش مطالعه نمایید:

  اگر دکتر یک بازیکن را نجات دهد و شما در همان شب به او تیراندازی کردید، تیر شما اثری نخواهد داشت و تاثیر خاصی روی بازی نمی گذارد.

  تیراندازی روی کارکتر رویین تن تاثیری ندارد.

  می توانید تا زمان مناسب صبر نمایید و اگر از نقش یک شخصیت اطمینان ندارید و امکان دارد فردی از گروه شهروندان باشد، شلیک نکنید و تا زمان مناسب صبر کنید، در اصل شما تا هر چند مرحله که بخواهید می توانید کاری انجام ندهید.

  رویین تن

  قوی ترین نقش در میان شهروندان است. رویین تن می تواند با هر نقش دیگر رقابت کند. قدرت ویژه ای که رویین تن دارد، به او این اجازه را می دهد که استعلام اشخاصی که از دور بازی حذف شده اند را بگیرد. در اصل برای دو مرحله می تواند دو نقش بیرون رفته از بازی را از راوی سوال کند و مقداری بازی را از حالت گنگی در بیاورد. همچنین در صورتی که یکی از افراد تیم مافیا به او شلیک نماید، کشته نخواهد شد، البته در صورتی که دو شب پشت هم به رویین تن تیراندازی شود، او از بازی اخراج می شود؛ در رای گیری هم رویین تن دارای قدرت نیست و اگر نتواند دیگران را قانع کند به سادگی کشته می شود.

  روانشناس

  روانشناس یکی از کارکترهای فرعی به حساب می آید ولی قدرتی که دارد این نیرو را به او می دهد که در شب، یکی از اشخاصی را که حدس می زند مافیا است و با حرف هایش تلاش می کند افراد را گمراه نماید، ساکت کند و اگر کار این فرد به رای گیری برسد، باز هم حق دفاع از خود را ندارد و باید تا راند بعدی ساکت بماند.

  شهروند

  شهروند ساده به در واقع سیاهی لشکر بازی است و قدرت ویژه ای ندارد ولی جهت گمراه نمودن مافیا و یافتن عوامل اصلی آن ها، می تواند به گروه کمک نماید، معمولا حدس هایی در مورد او از سمت دیگران زده می شود و دفاع هایی هم از سمت او صورت می گیرد، در این بین اگر این کارکتر باهوش باشد و بتواند صحبت های طرف مقابل را تجزیه و تحلیل نماید، احتمالا به تدریج، سرنخ هایی در رابطه با مافیا پیدا خواهد شد. بازی مافیا

  کابران گرامی در صورتی که با کامپیوتر شخصی یا گوشی آندروید تمایل به ورود به محیط آنلاین را دارید مرورگر کروم ( Chrome ) خود را به‌روزرسانی کرده و با مرورگر کروم ( Chrome ) وارد شوید. در صورتی که با گوشی آیفون قصد ورود دارید، حتما میبایست با مرورگر سافاری ( Safari ) وارد شوید.

  برای ارسال نظر باید وارد سیستم شوید. برای ورود کلیک کنید.